Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

6. İYİLEŞME KESİN MİDİR? 24 Ara 2018 07:54 #56

1. İyileşme her zaman kesindir. İllüzyonların hakikate getirilmesine izin vermek ve aynı zamanda illüzyonları tutmak imkansızdır. Hakikat, illüzyonların hiçbir değeri olmadığını gösterir. TANRI öğretmeni hastanın zihnindeki yanılgıların düzeltilmesini görmüş ve zihni olduğu gibi tekrar tanımıştır. KEFARETİ kendisi için kabul ettiğinden, hasta için de kabul etmiştir. Ama eğer hasta hastalığı şifanın ölüme götüren bir yol olduğu inancı içinde bir yaşam biçimi olarak kullanıyorsa ne olur? Eğer böyle ise, ani bir iyileşme şiddetli bir depresyon ve öylesi derin bir kayıp duygusu uyandırabilirki, hasta belki de kendini yok etmeye bile çalışabilir. Yaşamak için hiçbir şeyi olmadığından ölümü isteyebilir. Kendi korunması için şifa beklemek zorundadır.

2. İyileşme bir tehdit olarak görülüyor ise, her zaman kenara çekilecektir. Açık kollarla karşılandığı anda orada olur. Şifa verildiği yerde alınır. Ve TANRI'NIN armağanları karşısında zaman nedir? Biz metin kitabında çok kez hazinelerin TANRI'NIN armağanlarının vereni ile alanı için eşit olarak tutulduğu hazine evinden bahsettik. Onların hiçbiri kaybolmaz çünkü, onlar sadece çoğalabilirler. Hiçbir TANRI öğretmeni, şifa sunduğunda, o alınmış olarak görünmese hayal kırıklığına uğramasın. Onun armağanının ne zaman alınacağı onun hükmünde değildir. Alındığına dair emin olmasını sağla ve bir lanet değil de nimet olarak anlaşıldığında alınacağına güven.

3. Armağanlarının sonucunu değerlendirmek TANRI öğretmenlerinin işlevi değildir. Onların işlevi sadece onları vermektir. Bunu bir kez yaparlar ise o zaman sonucu da vermiş oldular çünkü o armağanın bir parçasıdır. Hiçkimse veremez sonucu ile ilgili endişe duyarsa. Bu, vermenin kendisini sınırlamaktır ve ne veren ne de alan armağana sahip olabilir. Güven, vermenin önemli bir parçasıdır, gerçekte birlikte paylaşmayı mümkün kılan parça, verenin kaybetmeyeceği sadece kazanacağını temin eden parçadır.
[...]

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Son Düzenleme: Yazan: Moderatör.
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.037 saniye
© 2021 Mucizeler Kursu sayfası KulturGuru'nun projesidir. Tüm haklar saklıdır.

Please publish modules in offcanvas position.