Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
Dies ist der optionale Forum-Header für die Abstimmungsbox.
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

Bırak, hakikat neyse o olsun 22 Eyl 2019 06:30 #260

Değişime veya büyümeye karşı oluşturduğumuz direnç gerçekten devasal boyutlarda olabiliyor. Çoğumuz, bizleri daha düşük bilinç seviyelerine bağlayan inançlarımızı, değerlerimizi değiştirmektense nerdeyse ölmeyi ve öldürmeyi tercih eder. Bilinç seviyeleri diyorum, çünkü algı yaratıkları olarak ruhani dönüşüm esnasında bilinç üzerinden yol aldığımızı unutmayalım. TANRI OĞLU ya da ÖZ bilinci gerçeklikte olmadığı gibi bilinç seviyeleri de yok. Fakat bizler hala dünya rüyasında algılayan figürler olarak yol alıyoruz. Bu anlamda bilinç illüzyondur ve egoya hizmet eder, fakat Kutsal Ruh'a teslim edildiğinde bilincimiz arınır ve yükselir. Çıkışa doğru; VARlığa doğru...

Gelelim direnç meselesine... Direnç, zihinde algılanır ve davranışlara, düşüncelere yansır. Hepimiz bunu kendimizde az çok deneyimleriz. Yaşlı insanlarda bu durum çok daha bariz bir şekilde ortaya çıkmakta. Kendi yaşantımda yakınlarımda bunu açıkça izleyebiliyorum. Gençler daha esnek olabiliyor. Ne de olsa geleceğe ümitlerle, beklentilerle bakıyorlar. Değişim, genç yaşlarda yaşamın bir parçası olarak çok daha kolay kabul ediliyor. Fakat, yaş ilerleyince esneklik yok olmaya başlıyor. Yemek düzeni, yerleşim yeri veya kötü alışkanlıkların bırakılması gibi son derece dünyevi meselelerde dahi en ufak bir değişim gerekliliği büyük direnişlere ve nihayetinde çabalara neden olmakta. Konu spiritüel gelişim olunca bu durum daha da büyük zorluklarla baş gösteriyor. Fakat, spiritüel değişime bir kez evet diyenlerin diğerlerine nazaran bir avantajı var: kabullenme istekliliği.

Bunu yaparken ip ucumuz şu olmalı: eğer bir şeyi sevmiyorsak, bunun kendi içsel direnişimiz yüzünden olduğunu kabul edelim. Ve bu direniş serbest bırakıldığında, onun yerini güç, güven ve sevinç duyguları alır. Bu nedenle her ne olursa olsun, içsel ve dışsal direniş çağrılarının ego kaynaklı olduğunu unutmayalım. Tüm direnişlerin temelinde nihayetinde TANRI'YA, hakikate karşı direnmek yatar.

Mucizeler Kursu'ndan:

Bırak, hakikat neyse o olsun. Ona zorla ulaşmaya çalışma, ona saldırma ve onun gelişini durdurma. Bırak, her durumu kucaklasın ve sana huzur getirsin. Senden inanç bile beklenmiyor, çünkü hakikat hiçbir şey istemez. Onu içeri al ve huzur için ihtiyacın olan inancı yaratacak ve güvence altına alacaktır. Ama ona karşı gelme, çünkü o direnişine karşı gelemez.
[Mucizeler Kursu, Metin kitabı 17.VIII.2 - Çeviri: Bengü Aydoğdu]

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Son Düzenleme: Yazan: Moderatör.
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.031 saniye
© 2021 Mucizeler Kursu sayfası KulturGuru'nun projesidir. Tüm haklar saklıdır.

Please publish modules in offcanvas position.